kaib.agh.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronach Katedry Automatyki i Robotyki

II Konferencja Motoryzacja-Przemysł-Nauka

W dniu 26 listopada 2014 w ramach Tygodnia Motoryzacji w Ministerstwie Gospodarki odbyła się II Konferencja Motoryzacja-Przemysł-Nauka. Głównym celem konferencji było nawiązanie kontaktów, współpracy przedstawicieli brażny samochodowej z uczelniami technicznymi. W swoim wystąpieniu Wicepremier Janusz Piechociński przypomniał także o podpisanym 23 czerwca 2014 r. w Ministerstwie Gospodarki porozumieniu na rzecz ustanowienia sektorowego programu "INNOMOTO" dla branży motoryzacyjnej. - Zależy nam na tym, aby przemysł korzystał z potencjału polskich instytutów badawczych i ośrodków naukowo-rozwojowych, dzięki czemu możliwa będzie realizacja innowacyjnych projektów wypracowanych przez rodzimych specjalistów – powiedział. 

Więcej…
 

Kierunek Automatyka i Robotyka wyróżniony przez PKA

Po przeprowadzaniu procedur akredytacyjnych na wszystkich Wydziałach polskich Uczelni prowadzących kierunek nauczania "automatyka i robotyka", Państwowa Komisja Akredytacyjna na posiedzeniu swojego Prezydium w dniu 17.04.2014 podjęła uchwałe, że kształcenie na tym kierunku na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej zasługuje na najwyższa ocenę z wyróżnieniem. Wyróżnienie kierunku otrzymuje zawsze tylko jedna uczelnia. Formalną i merytoryczną opiekę nad kierunkiem AiR na Wydziale EAIiIB sprawuje Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Więcej…
 

Informacja o osiągnięciach studentów kierunku Automatyka i Robotyka, Wydziału EAIiIB, AGH.

Znana europejska korporacja COPA-DATA mająca siedzibę w Salzburgu, organizuje corocznie międzynarodowy konkurs "zenon Challenge”. Jego celem jest wyłonienie zespołów programistycznych, które wykonają najciekawszą aplikację w środowisku SCADA „zenon” . Środowisko przeznaczone jest dla systemu programowania wielopoziomowych struktur sterowania przemysłowego PLANT/TERMINAL/MES nowej generacji.

W ramach licencji edukacyjnej na „zenon”, jaką posiada WEAIiIB (Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej) zespół studentów II-go r. kierunku AiR, pracujący pod opieką mgr inż. Andrzeja Latochy (KAiIB), został zaproszony do wzięcia udziału w ww konkursie "zenon Challenge 2014", zgłaszając wielowarstwową aplikację sterującą.

Więcej…
 

Robocomp 2014

W dniu 25.10.2014 odbędzie się już po raz piąty festiwal robotów ROBOCOMP 2014.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP jest inicjatywą Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.Główną atrakcją festiwalu będą zawody robotów, wzorowane na podobnych imprezach, które są organizowane w ośrodkach akademickich w całej Europie. Ponadto urozmaicimy ten dzień warsztatami robotyki dla najmłodszych oraz pokazami profesjonalnych robotów i technologii czołowych firm i organizacji związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

Więcej…
 

Nagrody za wybitne prace inżynierskie w dziedzinie inżynierii biomedycznej

Wzorem ubiegłych lat, także i w tym roku akademickim 2014/2015 będzie przyznana nagroda w wysokości 5.000 zł w V-tej edycji konkursu na wybitną pracę inżynierską w dziedzinie inżynierii biomedycznej. 

 

O Katedrze Automatyki i Robotyki

Strona ta jest poświęcona wszystkim zainteresowanym KAiR AGH. Są tu informacje na temat samej katedry i jej pracowników.

Katedra Automatyki i Robotyki Wydziału EAIiIB Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, należy do największych w kraju uniwersyteckich jednostek dydaktyczno-naukowych (90 osób) zajmujących się dziedziną automatyki, robotyki, biocybernetyki i bioinżynierii, informatyki stosowanej i nauk systemowych. Katedra prowadzi na dwóch stopniach, dwa kierunki nauczania: Automatyka i Robotyka (stacjonarny i niestacjonarny) z 2-ma specjalnościami: Komputerowe Systemu Sterowania i Informatyka w Sterowaniu i Zarządzaniu. W Katedrze prowadzone są też Studia Podyplomowe: Komputerowe Systemy Sterowania i Sterowanie Cyfrowe oraz Informatyka w Zarządzaniu. 

Więcej…
 


Strona 4 z 6