kaib.agh.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronach Katedry Automatyki i Robotyki

Kierunek Automatyka i Robotyka wyróżniony przez PKA

Po przeprowadzaniu procedur akredytacyjnych na wszystkich Wydziałach polskich Uczelni prowadzących kierunek nauczania "automatyka i robotyka", Państwowa Komisja Akredytacyjna na posiedzeniu swojego Prezydium w dniu 17.04.2014 podjęła uchwałe, że kształcenie na tym kierunku na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej zasługuje na najwyższa ocenę z wyróżnieniem. Wyróżnienie kierunku otrzymuje zawsze tylko jedna uczelnia. Formalną i merytoryczną opiekę nad kierunkiem AiR na Wydziale EAIiIB sprawuje Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Więcej…
 

Informacja o osiągnięciach studentów kierunku Automatyka i Robotyka, Wydziału EAIiIB, AGH.

Znana europejska korporacja COPA-DATA mająca siedzibę w Salzburgu, organizuje corocznie międzynarodowy konkurs "zenon Challenge”. Jego celem jest wyłonienie zespołów programistycznych, które wykonają najciekawszą aplikację w środowisku SCADA „zenon” . Środowisko przeznaczone jest dla systemu programowania wielopoziomowych struktur sterowania przemysłowego PLANT/TERMINAL/MES nowej generacji.

W ramach licencji edukacyjnej na „zenon”, jaką posiada WEAIiIB (Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej) zespół studentów II-go r. kierunku AiR, pracujący pod opieką mgr inż. Andrzeja Latochy (KAiIB), został zaproszony do wzięcia udziału w ww konkursie "zenon Challenge 2014", zgłaszając wielowarstwową aplikację sterującą.

Więcej…
 

Robocomp 2014

W dniu 25.10.2014 odbędzie się już po raz piąty festiwal robotów ROBOCOMP 2014.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP jest inicjatywą Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.Główną atrakcją festiwalu będą zawody robotów, wzorowane na podobnych imprezach, które są organizowane w ośrodkach akademickich w całej Europie. Ponadto urozmaicimy ten dzień warsztatami robotyki dla najmłodszych oraz pokazami profesjonalnych robotów i technologii czołowych firm i organizacji związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

Więcej…
 

Nagrody za wybitne prace inżynierskie w dziedzinie inżynierii biomedycznej

Wzorem ubiegłych lat, także i w tym roku akademickim 2014/2015 będzie przyznana nagroda w wysokości 5.000 zł w V-tej edycji konkursu na wybitną pracę inżynierską w dziedzinie inżynierii biomedycznej. 

 

O Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej

Strona ta jest poświęcona wszystkim zainteresowanym KAiIB AGH. Są tu informacje na temat samej katedry i jej pracowników.

Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Wydziału EAIiIB Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, należy do największych w kraju uniwersyteckich jednostek dydaktyczno-naukowych (90 osób) zajmujących się dziedziną automatyki, robotyki, biocybernetyki i bioinżynierii, informatyki stosowanej i nauk systemowych. Katedra prowadzi na dwóch stopniach, dwa kierunki nauczania: Automatyka i Robotyka (stacjonarny i niestacjonarny) z 2-ma specjalnościami: Komputerowe Systemu Sterowania i Informatyka w Sterowaniu i Zarządzaniu, oraz kierunek Inżynieria Biomedyczna. W Katedrze prowadzone są też Studia Podyplomowe: Komputerowe Systemy Sterowania i Sterowanie Cyfrowe oraz Informatyka w Zarządzaniu. 

Więcej…
 

Moc technologii na AGH

Koło Naukowe Integra oraz firma ASTOR, dystrybutor rozwiązań dla przemysłu, zapraszają na cykl wykładów adresowanych do wszystkich studentów, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy technicznej. Każdy miłośnik nowoczesnych technologii znajdzie coś dla siebie wśród 4 zaplanowanych na ten rok spotkań. 

Więcej…
 


Strona 4 z 5