Main page

Informacja o osiągnięciach studentów kierunku Automatyka i Robotyka, Wydziału EAIiIB, AGH.

There are no translations available.

Znana europejska korporacja COPA-DATA mająca siedzibę w Salzburgu, organizuje corocznie międzynarodowy konkurs "zenon Challenge”. Jego celem jest wyłonienie zespołów programistycznych, które wykonają najciekawszą aplikację w środowisku SCADA „zenon” . Środowisko przeznaczone jest dla systemu programowania wielopoziomowych struktur sterowania przemysłowego PLANT/TERMINAL/MES nowej generacji.

W ramach licencji edukacyjnej na „zenon”, jaką posiada WEAIiIB (Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej) zespół studentów II-go r. kierunku AiR, pracujący pod opieką mgr inż. Andrzeja Latochy (KAiIB), został zaproszony do wzięcia udziału w ww konkursie "zenon Challenge 2014", zgłaszając wielowarstwową aplikację sterującą.

Funkcjonalność rzeczywistego systemu sterowania przemysłowego w warstwie fizycznej PLANT reprezentowały modele robotów "LEGO MINDSTORMS EV3" sterowane układem z procesorem "ARM9", programowanym w językach IEC 61131-3 (PLC).

Miło nam zakomunikować, że pod koniec listopada 2014 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i nasz zespół z AGH zajął 3 miejsce (http://www.zenon-challenge.com/home.html).