• EU e-Privacy Directive

View Privacy Policy

Strona Główna \ Aktualności \ Sukces studentów z Koła Naukowego INTEGRA na zawodach RobotChallange

Sukces studentów z Koła Naukowego INTEGRA na zawodach RobotChallange

Studenci Kierunku Automatyka i Robotyka (Katedra Autmatyki ) odnieśli podwójne zwycięstwo na zawodach RobotChallange które odbyły się w Wiedniu.

Opiekunem koła naukowego INTEGRA (działającego przy Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH) jest dr inż. Dariusz Marchewka.

Medaliści to studenci IV roku automatyki i robotyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH: Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek.

Zawody RobotChallange są uznawane za jedne największych i najbardziej prestiżowych zawodów. W tym roku startowało 300 konstrukcji z 17 krajów. Robot "Hurricane" zwyciężył w dwóch kategoriach:

• Line Follower - wyścigi robota "śledzącego" czarną linię-trasę na białej macie
  • Line Follower z przeszkodami - na trasie znajdują się obiekty, które robot musi sam ominąć i wrócić na tor jazdy.

Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek medaliści RobotChallange

Zwycięskie roboty i nagrody