kaib.agh.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona Główna
Aktualności

Najnowsze informacje z życia Katedry Automatyki.Sukces dr inż. Jerzego Baranowskiego w III Konkursie Prac Dyplomowych

Drukuj

Dr inż. Jerzy Baranowski zajął pierwsze miejsce w konkursie prac dyplomowych "Młodzi Innowacyjni 2011" za pracę doktorską pod tytułem "Odtwarzanie stanów systemów dynamicznych z dyskretnych danych pomiarowych" której promotorem jest Prof. dr hab. inż. Wojciech Mitkowski.

Więcej…
 

Sukces studentów z Koła Naukowego INTEGRA na zawodach RobotChallange

Drukuj

Studenci Kierunku Automatyka i Robotyka (Katedra Autmatyki ) odnieśli podwójne zwycięstwo na zawodach RobotChallange które odbyły się w Wiedniu.

Opiekunem koła naukowego INTEGRA (działającego przy Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH) jest dr inż. Dariusz Marchewka.

Medaliści to studenci IV roku automatyki i robotyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH: Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek.

Więcej…
 

KIERUNEK AUTOMATYKA i ROBOTYKA WYRÓŻNIONY PRZEZ PKA

Drukuj

KIERUNEK AUTOMATYKA i ROBOTYKA PROWADZONY NA WYDZIALE EAIiE AGH ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY PRZEZ PAŃSTWOWĄ KOMISJĘ AKREDYTACYJNĄ PKA

Po przeprowadzaniu procedur akredytacyjnych na wszystkich Wydziałach polskich Uczelni prowadzących kierunek nauczania Automatyka i Robotyka, Państwowa Komisja Akredytacyjna na posiedzeniu swojego Prezydium w dniu 8.11.2007 podjęła uchwale, ze kształcenie na tym kierunku na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki zasługuje na najwyższa ocenę z wyróżnieniem. Wyróżnienie kierunku otrzymuje zawsze tylko jedna uczelnia. Formalną i merytoryczną opiekę nad kierunkiem AiR na Wydziale EAIiE sprawuje Katedra Automatyki. Katedra Automatyki przygotowała tez dla PAKi tzw. Raport Samooceny. Treść oficjalnego pisma pdf.

 

Książka pt. Projektowanie systemów wbudowanych na przykładzie rodziny SAM7S z rdzeniem ARM7TDMI

Drukuj

Autor: Jacek Augustyn

Książka pt. Projektowanie systemów wbudowanych na przykładzie rodziny SAM7S z rdzeniem ARM7TDMIKsiążka z zakresu projektowania i programowania aplikacji dla 32-bitowych mikrokontrolerów SoC z rdzeniem ARM7TDMI na przykładzie rodziny AT91SAM7S. Omówiono rdzeń ARM7TDMI, listę rozkazów w trybie ARM oraz budowę procesorów rodziny AT91SAM7S. Zagadnienia zilustrowano przykładami wielu praktycznych rozwiązań sterowników wybranych urządzeń peryferyjnych. Przedstawione programy ilustrują metodykę rozwiązywania problemów napotkanych w trakcie projektowania i implementowania wbudowanych systemów sterujących i pomiarowo-sterujących.

Więcej informacji pod linkiem.

 

Książka pt. Odkrywanie właściwości sieci neuronowych przy użyciu programów w języku C#

Drukuj

Książka pt. Odkrywanie właściwości sieci neuronowych przy użyciu programów w języku C#Autorzy:
Ryszard Tadeusiewicz, Tomasz Gąciarz, Barbara Borowik, Bartosz Leper

Książka towarzysząca programom, które można pobrać na tej stronie jest przeznaczona do tego, żeby w sposób ciekawy i nie męczący wprowadzić Czytelników w problematykę sieci neuronowych. Sieci te należą do modnej i ciekawej dziedziny sztucznej inteligencji, którą obecnie często nazywa się „miękkimi technikami obliczeniowymi” (ang. soft computing). Ta „miękkość” sieci neuronowych polega na tym, że do rozwiązywania problemów informatycznych nie wykorzystują one tworzonych a priori „twardych”, ścisłych algorytmów, które muszą zostać precyzyjnie określone przez programistę. Zamiast tego same uczą się, jak rozwiązywać stawiane im zadania. Dzięki temu udaje się im często rozwiązać zadania, dla których nikt nie zdołał jeszcze zbudować skutecznego algorytmu - i to jest piękne! 

Więcej…
 


Strona 6 z 7