Aplikacja MyMobiler

powiększ

Program MyMobiler służy do przesyłania aktualnego obrazu wyświetlanego przez ekran telefonu, oraz do odzwierciedlania kliknieć na przesłanym obrazie na "dotknięcia" ekranu.

Program MyMobiler, w połączeniu z narzędziami systemu Windows, zamieniającymi nasz komputer w zestaw głośnomówiący, nadaje się do użytkowania przez osobę niepełnosprawną.
Program MyMobiler wymaga do działania systemu Windows XP lub nowszego, ale ze względu na to, że do wygodnego obsługiwania telefonu w ww. sposób niezbędne są narzędzia systemowe dostępne dopiero w rodzinie systemów Windows od wersji Vista w wymaganiach sprzętowych pominięty został Windows XP.

Cena: darmowy

Wymagania
sprzętowe:

  • Windows Vista lub nowszy, telefon z systemem Android 2.2 lub nowszy lub telefon z systemem Windows Mobile 5 lub nowszy.

  • Pobierz:

    http://mymobiler.com/
    instrukcja instalacji

    Obsługa telefonu komórkowego przez osobę niepełnosprawną
    (EricX)

    powiększ

    EricX jest napisaną całkowicie od nowa aplikacją (wzrorowaną na programie Telefon) przeznaczoną do obsługi telefonu komórkowego przez osobę niepełnosprawną.
    Aplikacja umożliwia obsługę telefonu komórkowego z użyciem komputera (połączenie za pomocą Bluetooth z emulowanym użyciem portu szeregowego lub połączenie kablem). Obsługa EricX joystickiem sterowanym przez osobę niepełnosprawną (z wykorzystaniem interfejsów HVM i MIU) jest łatwa i wygodna.

    Logo EricX
    Logo EricX
    Program, w całości napisany w języku Python, ma poprawiony w stosunku do poprzedniej wersji interfejs użytkownika, wspiera także wysyłanie SMS-ów przez telefony nieobsługujące trybu tekstowego, jest przenośny, został przetestowany na systemach MS Windows XP oraz GNU/Linux (Ubuntu 8.04) oraz na telefonach Nokia 6021 i Sony Ericsson K550i.

    Program przetestowano na systemie Windows 7. Niestety ze względu na problemy z programem pomocniczym Gammu nie udało się poprawnie uruchomić programu. Szczegółowy raport TU.

    Cena: darmowy [licencja New BSD]
    (interfejs graficzny oparto na darmowych bibliotekach Qt4 firmy Trolltech w wersji v4.4.3)

    Wymagania
    sprzętowe:

  • PC z systemem Windows XP lub GNU/Linux
    (przy użyciu Bluetootha zalecany PIII 500 MHz, 128 MB RAM),
  • port USB i/lub COM / Bluetooth,
  • ~32MB wolnego miejsca na dysku,
  • telefon możliwy do podłączenia z komputerem.

  • Autorzy:

    Michał Chałupczak
    Grzegorz Dydo-Rożniecki


    Pobierz:

    program (Windows Setup) + Gammu
    src (Linux / Windows)
    instrukcja Windows
    instrukcja Ubuntu

    Obsługa telefonu komórkowego przez osobę niepełnosprawną
    (Telefon v1.1)

    powiększ

    Aplikacja Telefon v1.1 jest zaktualizowaną werjsą progarmu Telefon, przeznaczonego do usprawnienia obsługi telefonu komórkowego przez osobę niepełnosprawną.
    Wszystkie funkcje komunikacji aplikacji z telefonem pozostały bez zmian.
    Znacznej modyfikacji uległ interface aplikacji. Głównym celem przyświecajacym autorom poprawek, było jak największe zbliżenie obsługi aplikacji, do obsługi rzeczywistego telefonu. Cel osiagnięto poprzez dodanie do interface'u aplikacji klawiatury numerycznej wraz z joystick'em oraz znaczną modyfikację pól tekstowych w tym pola edycji wiadomości SMS. Pole edycji SMS zostało równocześnie poszerzone o możliwość użycia słownika T9, działającego w sposób analogiczny do tych, używanych w popularnych telefonach komórkowych.

    Aplikacja została przetestowana na nowszych modelach popularnych telefonów komórkowych produkcji SonyEricsson i Nokia. Testowano ją również, z pozytywnym rezutlatem, z systemem MIU.

    Cena: darmowy [licencja GPL]
    (interfejs graficzny oparto na darmowych bibliotekach Qt4 firmy Trolltech w wersji v4.4.3)

    Wymagania
    sprzętowe:

  • PC z systemem Windows,
  • port USB i/lub COM,
  • karta muzyczna,
  • ~16MB wolnego miejsca na dysku,
  • telefon możliwy do podłączenia z komputerem, najlepiej posiadający obsługę tzw. trybu tekstowego.

  • Autorzy:

    Wojciech Legendziewicz
    Tomasz Kurgan


    Pobierz:

    program
    dokumentacje
    src

    Obsługa telefonu komórkowego przez osobę niepełnosprawną

    powiększ

    Autorami programu są studenci AGH III roku kierunku Automatyka i Robotyka, którzy zrealizowali go w ramach projektu z przedmiotu "Sztuczna inteligencja i sensoryka". Program ma umożliwić osobie o bardzo ograniczonej zdolności manualnej obsługę telefonu komórkowego - np. przy pomocy joysticka sterowanego brodą (patrz projekt HVM oraz MIU na tej stronie). Telefon może być podłączony do komputera przy pomocy kabla (zalecane), łącza BlueTooth lub podczerwieni (IRDa - nie zalecane).

    Program umożliwia:
    - nawiązywanie połączeń: wybieranie numeru, łączenie, rozłączanie, odbieranie i odrzucanie połączeń, wyświetlanie informacji o połączeniu przychodzącym,

    - obsługę książki telefonicznej: odczytanie z pamięci telefonu, łączenie, rozłączanie, edycja kontaktu, dodanie nowego kontaktu, usuniecie kontaktu,

    - obsługę SMS (tylko w tzw. trybie tekstowym: wysyłanie, odczytywanie z pamięci telefonu, usuwanie).

    Dodatkowo program umożliwia włączenie sygnału dźwiękowego w celu przywołania osoby znajdującej się w pobliżu.

    Program testowano na nowszych modelach telefonów:
    Sony Ericsson, Nokia 6021 (BlueTooth i kabel), Motorola.

    Cena: darmowy [licencja GPL]
    (interfejs graficzny oparto na (załączonych) bibliotekach Qt4 firmy Trolltech)

    Wymagania
    sprzętowe:

    PC z systemem Windows, port USB i/lub COM, karta muzyczna, ~12 MB na dysku, telefon możliwy do podłączenia do komputera, najlepiej posiadający tzw. tryb tekstowy.

    Autorzy:

    Łukasz Dziewanowski
    Filip Haftek


    Pobierz:

    program
    dokumentacje

    Menu


    Strona Główna | Projekty